SEZÓNA 2018/2019

Počítadlo návštěv

352427
Dnes
Včera
44
217

   

 

Ahoj všem,

oznamuji Vám, abyste si v sobotu 12. 6. 2021 po celý den neplánovali žádné aktivity na obou našich hřištích v areálu FK RENOCAR Podolí. Prosím Pepu Nováka, aby informoval všechny mužstva SK Líšeň, kterých se to týká.
Dne 12.6.2021 proběhne slavnostní otevření parkou-rového a  workoutového hřiště za účasti zástupců obce. Při této příležitosti se budou konat různé soutěže pro děti (obdoba Podolí žije sportem) pořádané všemi spolky v Podolí.

Pepa Šeliga

 

 

FK RENOCAR PODOLÍ z.s. hledá správce sportovního areálu v Podolí u Brna na dohodu o provedení práce.

Nabízíme 120Kč/hod dle výkazu odpracovaných hodin
a proplácení cestovních výloh. Práce je vhodná pro aktivního důchodce.

Náplň práce: sekání trávy benzinovým traktůrkem, křovinořezem, práce s motorovou pilou, drobná údržba zázemí fotbalového klubu, obsluha zavlažování, lajnování hřiště apod.

Požadujeme flexibilitu a znalost obsluhy zahradní techniky.

Nabídky posílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo volejte na tel. č. 605 251 220,
602 750 538. Tyto kontakty jsou uvedeny na webu www.fotbalpodoli.cz

 

 

Výkonný výbor FK Renocar Podolí  po dobu Pandemie nezahálel !

 

SPORTOVNÍ AREÁL V REVITALIZACI !

 

·        V týdnu od 19.4.2021 do 25.4.2021 proběhla na obou travnatých fotbalových hřištích regenerace, která obsahuje aerifikaci, dosev, topdressing a zatahování sítí.
Vstup všech mužstev povolen až od 20.5.2021 !!!!!!

·        Připravuje se vylepšení vodního hospodářství instalací podzemní nádrže pro zvětšení objemu postřikové vody

·        Připravuje se Zastřešení laviček u pergoly

·        Oprava chodníku po instalaci kabelu k pouličním světlům podél hřiště a vstup rozhodčích do šaten a buněk včetně zásypu zeminy

·        Úprava příjezdové cesty na parkoviště pro FK RENOCAR Podolí-– uvažuje se s kvalitní příjezdovou silnicí od vjezdu ke garážím až po areál šaten FK RENOCAR Podolí

·        Zprovoznění světelné tabule pro nové hřiště SK Líšeň – tabule je v pořádku a již chybí pouze instalace zásuvky pro přívodní kabel umístění zásuvky na 230V

·        Pro nové trenérské licence se připravuje í Pavel Knap, Petr Slavíček a Jiří Míča

ŘEŠÍ SE:

·        požadavek úklidu kabiny A-mužstva – připevnit rozpěrky na lavičkách pro odložení kopaček před úklidem podlahy

·         Požadavek úklidu kabiny A-mužstva – připevnit držáky míčů pod stolem pro úklid podlahy
Požadavek úklidu kabiny žáků – připevnit držáky míčů pod stolem pro úklid podlahy

·         Požadavek úklidu kabiny přípravek – připevnit držáky míčů pod stolem pro úklid podlahy

·        Z důvodu šetření hřiště v pokutovém území se zajistí dvě velké přenosné fotbalové branky

POKRAČUJÍ  DALŠÍ PRÁCE NA ÚPRAVÁCH  :

·        držáky na reklamu

·        držák pro světelnou tabuli na novém hřišti

·        Provozní řád pro sportovní areál

·        nová prkna na lavičky kolem hřiště

·        světlo s pohybovým čidlem k mobilnímu domu

·         likvidace sedaček vedle vodárny
přivrtání reklamního poutače na novém hřišti

atd. 

 

 

Zpráva předsedy:  

 Zdravím všechny příznivce podolského fotbalu.

Ve dnech 20. až 21. 4. 2021 proběhla na našich obou hřištích aerifikace.

Aerifikace (provzdušnění) je technologie, která umožňuje plynovou výměnu v kořenové zóně. Po tomto provzdušnění byly hřiště dosypány v místech nerovností pískem a bylo provedení dosetí travním semenem. Z tohoto důvodu se na hřištích v následujících čtyř týdnů nesmí provozovat žádná sportovní činnost !!!!

U hřišť byly instalovány zákazové tabulky pro vstup a "staré" hřiště bylo ještě navíc opatřeno páskou pro zákaz vstupu.

Prosíme proto vzhledem k finanční náročnosti této akce o dodržování zákazu vstupu na hřiště !!!

27.4.2021

Děkujeme za pochopení.

Michal Günther, předseda

 

 

 #######

Rozhodnutí Výkonného výboru FAČR o přerušení soutěžního ročníku 2020/2021

 

1. Soutěžní ročník 2020/2021 se ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, jako řídícího orgánu soutěže, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod.

 

2. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěží oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání

Pepa Šeliga

 

 
 
 

14. 10. 2020 Prší již druhý den a nepřestává.
Tak vypadá nové hřiště v Podolí u silnice

 

 

 

 

     

FAČR v srpnu 2019 spustila licenční systém neprofesionálních klubů

Pro kluby z neprofesionálních soutěží byl na začátku srpna spuštěn licenční systém, který na základě objektivních kritérií ohodnotí fungování klubu příslušným stupněm kvality od nejnižší grassroots úrovně, přes bronzovou, stříbrnou, až po nejvyšší zlatou úroveň.

Nově spuštěný systém pro neprofesionální kluby je rozdělen do sedmi částí, z nich šest je bodově hodnoceno. Sekce SOUTĚŽE hodnotí počet týmů klubu zapojených do soutěží FAČR, kritérium POČET HRÁČŮ počítá každého jednotlivého hráče klubu, sekce TRENÉŘI hodnotí počet aktivních trenérů, ale i jejich dosažené trenérské vzdělání, v části INFRASTRUKTURA budou kluby zadávat údaje o sportovištích a zázemí, které mají k dispozici, AKCE A AKTIVITY bodují doplňkovou činnost klubů, jako jsou kempy pro děti, turnaje, náborové akce nebo vzdělávání trenérů, poslední kritérium SPOLUPRACUJÍCÍ SUBJEKTY pak hodnotí, jak aktivní je klub ve spolupráci například s místní samosprávou, školami a dalšími subjekty.
,,Snažili jsme se systém nastavit tak, aby byl co nejspravedlivější a dokázal objektivně ukázat, jak který klub funguje. To mohou ocenit i samotné kluby a využít systém k dalšímu zlepšování jejich činnosti, aby se dostaly na vyšší úroveň hodnocení. Systém může sloužit i ke zdravému soutěžení mezi kluby, ale zároveň i jako přehled o klubech pro veřejnost.

Licenční systém neprofesionálních klubů

Pro zajímavost uvádíme, že v této tabulce bylo hodnoceno 1406 klubů  z celé ČR

FK RENOCAR PODOLÍ obsadil krásné  61 místo.

Přitom z brněnských klubů jsme se umístili na 5. místě za velkokluby SK Líšeň, FC Svratka, Lokomotiva Horní Heršpice a Dosta Bystrc-Kníničky!

 

 

 

 

Brigáda -  Podolí 23. 11. 2019

Včerejší brigáda na hřišti byla v poslední době patrně největší a nejúspěšnější akcí 
tohoto druhu. Splnily se všechny plánované úkoly spojené s ukončením sezóny a k zazimování hřiště. Celá akce byla předem dobře připravena a zorganizována. Výsledkem jsou dvě nové, perfektní,  svařené kovové lávky za zadní brankou  a vyčištění prostoru od náletových keřů. Dále postavení a svaření další malé tribuny u druhého hřiště. Úprava a upevnění ochranné plachty
nad tzv. předzahrádkou. Poklizení a uložení venkovních stolů. Zhotovení venkovního ohniště. 
Úklid venkovních prostorů a odvoz 
přebytečných věcí do ekodvora. Taková akce si pochopitelně zaslouží uznání a pochvalu všem brigádníkům, jejichž celkový počet byl tentokrát spočítán na 46. Výkonný výbor by chtěl tímto poděkovat všem, kteří se o to zasloužili. 
Z „A“ mužstva 8 hráčů se svým trenérem.

Velký dík a uznání patří zejména družstvu starších žáků, kteří se dostavili v plném počtu s vedoucím a trenérem a po splnění požadovaných úkolů, které mimo jiné vykonávali s radostí 
a velkým nasazením, si šli ještě potrénovat na umělku“. Zejména nás těší jejich kolektivní přístup k plnění úkolu. Tak si představujeme naplnění pořekadla „Jak k dílu, tak k jídlu“.

Brigády se ještě zúčastnili i někteří bývalí hráči, dnes již důchodci. Naproti tomu účast 3 členů s kolektivu mužstva „B“ přesně odpovídá jinému rčení: „ Když naši mlátili, já jsem ležel, když naši svačili, já jsem běžel!“ A přesně tomu odpovídá i jejich tréninková morálka a samozřejmě i související výsledky!
Ani s družstva mladších žáků, kteří si také měli plnit své úkoly s úklidem prostranství, se nikdo nedostavil a tak je musel nahradit kolektiv Pavla Knapa se svými dvěma dětmi.

Na závěr ještě jednou dík a uznání výkonného výboru všem přítomným !

Podolí 24. 11. 2019
Za VV Josef ŠELIGA
 


Starší žáci na brigádě:

Bílek Jakub, Brabec Tomáš, Čalkovský Jakub, Drápal Jakub, Drápal Brtoloměj, Klátik Samuel, Kratochvíl Tomáš, Matušová Eliška, Nezval Matěj, Pagáč Jakub, Petr Jan, Říha Zdeněk, Svačina Vojtěch, Sýkora Richard  a Sýkora Bob

Po ukončení práce jsme se občerstvili a zahráli si na umělce fotbálek. Dopoledne bylo korunováno předáním výstroje s logem klubu. Kluci a Eliška se na tuto chvíli velice těšili a prožili předčasného Ježíška.

Děkujeme pánům Vránkovi a Šeligovi  za slova uznání a podpory.

Za žáky, trenér Miroslav Matuš

   

 %%%%%

PROZRAZENÉ NAROZENINY MECENÁŠE PODOLSKÉHO SPORTU!

VŠICHNI MU PŘÁLI PEVNÉ ZDRAVÍ A „MNOGA LÉTA“ PROŽITÉ SAMZŘEJMĚ VE ZDRAVÍ A POHODĚ

MILOŠ VRÁNEK

OSLAVIL V MINULÉM TÝDNU UŽ 75 ROKŮ

  

  %%%%

 


 

 

Vybrané  Informace pro členy FK Podolí - ze zápisu  schůze výkonného výboru FK 29.7.2019

4.     Prosím trenéry všech mužstev, aby co nejdříve napsali rozpisy svých tréninků.

(Nutné pro správce areálu Stanislava Valehracha ohledně údržby hřišť a koordinaci využití hřiště )

5.     Trenéři s platnou licencí pošlou sekretáři klubu Josefu Šeligovi okopírované a naskenované trenérské průkazy (Mirek Gulda, Roman Zbořil atd.)

 

 

 %%%%%%%%%%%

INFO:

    Včera tj. 3.7.2019  v 17:30 hod proběhla plánovaná krátká diskuzní schůzka hráčů a vedení „A“ mužstva s vedením fotbalového klubu. Za výbor klubu byli přítomni všichni 3 statutární zástupci. Jmenovitě - Zdeněk Valehrach, Josef Šeliga
a Miloš Vránek. Hráče zastupoval trenér Oldřich Davídek a nově ustanovený mluvčí mužstva pro styk s výborem - Pavel Knap. Hlavní sponzor Miloš Vránek nastínil požadavky a cíle, ke kterým by měla letošní nastávající sezóna směřovat a co se zejména očekává od hráčů. Cílová meta není nízká, ale po 6ti létech úspěšně strávených v I.B tř. jistě předvídatelná. Sekretář klubu Josef Šeliga mužstvo informoval  o ekonomické situaci  vzhledem  k vývoji dosažených herních výsledků. Z řad hráčů bylo vzneseno několik připomínek k jejich hernímu zařazení a nutnosti v zimní přestávce základní kádr rozšířit zejména min. o 1 brankáře. Pavel Knap se zastal hráčů, zejména těch  kteří mají mladé rodiny, že jejich tréninkovou docházku je nutné v určitých mezích tolerovat. Zároveň informoval o svých záměrech v příštím roce v Podolí rozšířit péči o děti a mládež v oblasti sportu a výchovy.

Celá schůzka,  jak bylo vidět, splnila svůj účel oboustranné osvěty
a snad dopomohla k vzájemnému utužení kolektivu.

milcaR

 

 

 


  Členské příspěvky za hráče na kalendářní rok 2019

 byly stanoveny následujícím způsobem:

*   Celky mládeže působící mimo mistrovské soutěže: 200,- Kč.
*   Hráči do 18 let v mistrovských soutěžích: 1.000,- Kč.
*   Hráči nad 18 let v mistrovských soutěžích 2.000,- Kč.

Studenti mohou, po dohodě s Josefem Šeligou, požádat o postupné splácení této částky.
Příspěvky vyberou (jmenovitě) vedoucí družstev a do 4. února 2019 předají sekretáři klubu Josefu Šeligovi

 


 

1.    V sobotu 29. 6. 2019 se konaly Oslavy výročí 90 let založení fotbalového spolku v Podolí.

Výkonný výbor klubu  tímto vyjadřuje veliké poděkování všem, kdo se aktivně podíleli na organizačním zajištění   
a bezproblémovém  průběhu celé akce .


2.     Výkonný výbor děkuje těm hráčům, kteří se aktivně zapojili před tréninkem dne 10.7. k akci na postavení tribuny.
  

 


  

 

Výbor klubu by tímto chtěl poděkovat všem zúčastněným na brigádě

Dne 13.10.2018

CHVÁLA TĚM CO PŘIŠLI A HANBA TĚM CO CHYBĚLI!