Střelec branky Zdeněk ŘÍHA

Mladší žáci:

FK RENOCAR PODOLÍ - TJ SOKOL TĚŠANY
1 : 1 (1:0)

Navzdory chladnému a deštivému počasí jsme v úterý odehráli zápas na domácím hřišti, proti starším žákům z Těšan. Hned od začátku utkání bylo vidět, že víkendové soustředění přineslo své ovoce- kluci společnými silami tlačili
soupeře a neúnavně bojovali o míč, který v 9. minutě umístil za záda brankáře Zdenda Říha a svým gólem tak otevřel skóre na 1:0.  I když jsme se snažili
prosadit i v následujících minutách, do šatny se odcházelo za stejného stavu. Vedení jsme si užívali ještě několik minut druhého poločasu, kdy byla po faulu nařízena penalta a hosté ve 49. minutě vyrovnali na 1:1 Náš brankář předváděl skvělý výkon, vychytal soupeřovy gólové šance, několikrát podržel svůj tým,
ale bohužel byl v 58. minutě zbytečně faulovaný útočníkem hostů tak tvrdě,
že musel předčasně ukončit hru a v bráně byl nahrazen útočníkem Kubou Drápalem, který nejenže Kubu Čalkovský skvěle zastoupil, ale také burcoval spoluhráče k útočné hře. Další branka už na žádné straně nepadla, stav tedy skončil nerozhodně 1:1. Remíza není sice výhra, ale všichni, co klukům fandili jistě souhlasí  s tím, že v našich očích vyhráli, když ukázali, že mají týmového ducha a umí táhnout společně za jeden provaz.

SIMONA

č.6

Máme za sebou nedělní utkání, tentokrát s prvním týmem tabulky - Střelicemi. Kluci hráli zatím asi svůj nejlepší zápas, dali do něj všechno a ukázali nám, že
s každým odehraným zápasem fotbalově rostou. Kluci jen tak dál!
Nehodnoťte se podle skóre, ale podle kvality hry. Výsledek 0:2 je pro nás další výzvou.

SIMONA, vedoucí družstva

č.5

Starší žáci středa 25.9.2019 PDOLÍ

FK RENOCARPODOLÍ – FC ČEBÍN/DRÁSOV

0:2 (0:1)

Ve středu jsme odehráli zápas proti klukům z Čebína/ Drásova. První poločas jsme byli téměř celý na půlce soupeře, který víceméně hlavně bránil. Kluci si vytvářeli šance, v soubojích jeden na jednoho se prosazovali, ale bohužel

z žádné zakončené akce nepadl zasloužený gól. A jak se říká, nedáš- dostaneš, tak i naši kluci po gólu z odražené střely odcházeli do šatny za stavu 0:1.

Soupeř nastoupil do druhého poločasu s vervou, naši kluci bránili na maximum, ale po nařízené "sporné" penaltě, která zvýšila skóre na 0:2 se kluci úplně stáhli a do konce zápasu jsme už viděli jen pár nedotažených útoků na soupeřovu branku.

Zápas tedy skončil stavem 0:2, i když jsme byli hráčům z Čebína/ Drásova rovnocenným soupeřem.

Simona

č.4

č.3

č.2

č.1

Po dvou společných trénincích jsme naskočili do našeho prvního utkání proti starším žákům z Ořechova. Pro kluky to bylo v první řadě jak seznámení se s velkým hřištěm, tak i se svými novými spoluhráči. Hned od začátku hráli kluci naplno, snažili se kombinovat, vytvořili si šance, dostali se k zakončení a bránili tělem i duší. Bohužel ale hned napoprvé narazili na zkušeného protivníka, který měl silnou sestavu v obraně a na křídlech zkušené střelce. Konečný výsledek 0:11 nebereme jako ostudu, protože kluci předvedli, že je fotbal baví, a že i když prohrávají, nedají soupeři nic zadarmo a bojují až do poslední chvíle. Chválíme všechny naše hráče, včetně brankaře, který si poprvé vyzkoušel, jaké to je stát ve velké brance a čelit střelám zkušených kanonýrů. Tento zápas, jakož i každý další, pro nás bude dobrou zkušeností. Věříme, že se kluci budou zápas od zápasu zlepšovat a na jaře už budou všem svým protivníkům rovnocennými soupeři. Důležité je vydržet, nevzdávat se
a každý zápas brát jako zkušenost, která náš tým posune zase dál.