Aujeský(C), Gulda, Nevídal, Knap -

Cícha., Lang, Šťastný, Poláček -

Liolias, Sýkora

Střídali:                    Dolák, Válek, Novotný

Před volným losem soutěže jsme na domácím hřišti přivítali lídra tabulky tým Lelekovic.
O motivaci pro domácí hráče tak bylo postaráno, protože v případě vítězství jsme mohli poskočit v tabulce nahoru. Hosté však předvedli
výkon, který byl ať už fotbalovostí tak fyzickou připraveností zcela jinde a domácí mužstvo nakonec převálcoval vysokým rozdílem 0:6 .

Lelekovice se od samého začátku prezentovaly vysokým napadáním a již v 10. minutě se jim podařilo otevřít skóre. Po individuální chybě Knapa ve středu hřiště se po krátké kombinaci bratří Pokorných dostal k míči Šuler a střelou na zadní tyč nedal Dvořákovi žádnou šanci. Hned po dalších pěti minutách se díky slabému důrazu a nedůslednosti domácí obrany dostal do zakončení z poza vápna Pokorný, jehož střelu Dvořák ještě vykryl, ale následná dorážka Stříže již skončila v síti 0:2. Domácí zareagovali změnou rozestavení a to přineslo
i jednu z jejich mála šancí. V té se ocitl Dan Šťastný, který místo zakončení volil ještě nahrávku, avšak tato akce zůstala bez gólu. Lelekovice i nadále svým neustálým pohybem a kombinační hrou na hřišti však dominovaly a vytvořily si i několik dalších šancí. Ty buď však končily v rukavicích Dvořáka, nebo následnými standartními situacemi, které se podařily domácím ubránit. Poločasové skóre tak bylo 0:2

Druhý poločas se pro domácí bohužel nevyvíjel o poznání lépe. Tři obdržené góly během 15 minut vytvořily z utkání exhibici a každá následná akce Lelekovic zaváněla další změnou skóre. Ta přišla ještě jednou deset minut před koncem, kdy se Pokorný opřel do míče
a střelou pod víko pečetil výhru Lelekovic s konečným skóre 0:6.

Utkání, kde nás soupeř předčil v mnoha aspektech nás může pouze inspirovat
a ukázat směr pro naše mužstvo. Nyní máme dva týdny na to se dát do pořádku
a připravit se na dalšího soupeře, kterým budou Vilémovice, které před sezonou posílili dva exligový zvuční hráči Švancara s Poláchem. Utkání se má odehrát 10. 10 opět na domácím hřišti v 15:00.

Report:

FK Rájec-Jestřebí - FK Renocar Podolí "A"
Výsledek utkání: 2:3(pol. 2:2)
Sestava:
Dvořák - Aujeský(C), Gulda, Nevídal, Knap -
Cícha., Lang, Šťastný, Jaroš -
Liolias, Dolák
Střídali: Daněk, Poláček

Další kolo I. B třídy skupiny A jsme odehráli na horké půdě Rájce, kde obvykle bývají domácí fanoušci 12 hráčem a jsou po celý zápas značně slyšet. Navíc se Rájec vezl na vítězné vlně a vyhrál čtyři po sobě jdoucí utkání. Náš tým bohužel i nadále doprovází v této sezóně velká marodka a spousta hráčů navíc hraje s nedoléčenými zraněními. Tentokrát chyběli trenérovi hostů Polák Zdeněk, Veselovský Tomáš, Poláček Filip, Sýkora Radek
a Novotný Jiří. Trenér Davídek tak musel povolat hráče, kteří s týmem delší dobu netrénují, ale v krizových situacích jsou ochotni přijít pomoci. V sestavě se tedy objevili Cícha
s Nevídalem a na konci zápasu jim bylo odměnou si společně zakřičet pověstné CIGI-CAGA. Po prvních minutách hry bylo zřejmé, že tým Rájce disponuje vyšší fotbalovou kvalitou a hlavně díky středovým hráčům Nečase s Pšikalem produkoval jednu útočnou akci za druhou. Obrana hostů se převážně zmohla pouze na nakopávané míče, které Rájec sbíral
a pouštěl se ihned do dalšího útočného snažení. Podolí přečkalo úvodní tlak domácích
a z brejkových situací se dostalo i na útočnou polovinu. K prvnímu významnějšímu ohrožení se podolští dostali ze standardní situace a ta vedla rovnou i k prvnímu gólu zápasu. Na střílený centr Nevídala si nejlépe naběhl Lang, který ten den patřil společně s Dvořákem
k nejlepším hráčům podolského týmu a ve skrumáži bránících hráčů se hlavičkou dokázal prosadit 0:1. Rájec i na dále dominoval v držení míče a postupnými útoky, ale i nákopy překonával podolský obraný val, avšak bez kýženého gólového úspěchu. Ve 30. minutě nepřesnou rozehru domácích vystihl Knap a po křídelním úniku nahrávkou pod sebe vyzval Lioliase k samostatnému nájezdu. Ten si s touto situaci poradil výtečně a zvýšil náskok svého týmu na 0:2. Domácí nic nezabalili a po krátké chvíli se i oni radovali ze vstřeleného gólu. Centr z pravé strany obrana podolských podcenila a k propadlému míči se dostal teprve sedmnáctiletý Fojt. Ten se tváří v tvář podolskému brankáři rozhodl k zakončení
k tyči, na které už bylo těžké zareagovat a skóre se měnilo na 1:2. To dodalo domácím ještě více sebevědomí a nebýt Dvořáka mohlo se skóre ještě několikrát měnit. Nakonec se to však domácím podařilo a dočkali se vyrovnání. Po nešťastné teči při zakládání útoku podolských se míč dostal k Pšikalovi, který individuální akcí přes tři dotírající bránící hráče vystřelil
z poza vápna a srovnal na 2:2. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.
    Ve druhém poločase pozměnili domácí své rozestavení a ještě více se tlačili do útoku
a následných zakončení. Hostující brankář Dvořák byl však už natolik rozchytaný, že se mu dařilo likvidovat jednu šanci za druhou a to ať střely z dálky, samostatné nájezdy či standardky Rájce. Naopak hosté se na útočnou polovinu dostali jen sporadicky a do souvislejších akcí se příliš nedostávali.
    Poté co Rájec orazítkoval břevno a neproměnilo několik dalších tutových příležitostí se do gólového zakončení dostalo Podolí. U té zafungovala spolupráce Liolias – Šťastný, kde prvně zmíněný si nejdříve poradil s dvěma bránícími hráči Rájce
a následné brilantní průnikovou nahrávkou poslal Šťastného do samostatného nájezdu. Šťastného nájezd měl šťastný konec i pro jeho spoluhráče, protože jeho zakončení rozvlnilo síť ve prospěch podolských potřetí 2:3. Závěrečný tlak se podolským podařilo přečkat bez gólové újmy a konečný hvizd rozhodčího potvrdil jejich tříbodový zisk.

Utkání, kde jsme měli obrovské štěstí, ale zároveň i zvýšená bojovnost oproti Bítýšce jsou pozitiva, která věřím, že nás posílí a na Lelekovice ještě lépe připraví. Lídra tabulky přivítáme již tuto sobotu na domácím hřišti v 15:30.

Střídal: Novotný

Sobotní domácí utkání a krásné počasí přilákalo do podolského sportovního areálu více než stovku diváků. Bohužel pro domácí fanoušky se našim hráčům zápas herně ani výsledkově nevydařil a Bítýška si zaslouženě odvezla plný počet bodů. Dle odehraných zápasů obou mužstev se dalo předpovídat, že tým hostů staví svou hru na pevné obraně, kterou má v soutěži nejlepší s týmem Lelekovic. Zatímco podolští hrají se svými soupeři otevřenější partie a do tohoto střetnutí uhráli skóre 12:12.

V tomto utkání to byl tým Bítýšky, který od samého začátku do samého konce měl zápas ve svých rukách a po celých 90. minut to výkon domácích hráčů ani na chvíli nezměnil. Hráči hostů o sobě věděli a svým pohybem, narážečkami
a minimem ztrát na hřišti zcela dominovali. Domácím se naopak nedařilo vůbec nic a předvedená hra byla spíše „holomajzna“, která do fotbalovosti měla velice daleko. Žádný pohyb, špatná práce s míčem, zkažené nahrávky, slabý důraz to vše na diváka muselo působit, jakoby domácí hráči viděli balón poprvé v životě. Hosté si však i přesto příliš šancí ze hry v prvním poločase nevytvořili a ke gólu byli nejblíže především ze standardních situací, avšak ani z těch se ze vstřeleného gólu neradovali. Domácí se k ohrožení brankáře hostů vlastně ani nedostali a směrem dopředu byli absolutně bezzubí. Ze statistického hlediska to byl však první zápas, kde jsme v prvním poločase neinkasovali a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve druhém poločase se téměř nic nezměnilo a hosté po krátké chvíli udeřili gólově poprvé. Nevynucená ztráta míče ve středu hřiště a následný nedůraz v bránění využil Kratochvíl, což znamenalo změnu skóre 0:1. Hráčům Podolí se stále nedařilo dostat se do hry a působili spíše odevzdanějším než bojovným dojmem se zápasem ještě něco udělat. Hosté si hru stále kontrolovali a v závěrečné fázi dokázali své skóre ještě navýšit. Bylo to zásluhou střídajícího Koláčka, který z obrovské vzdálenosti napřáhl, a jeho krásná střela zapadla přímo pod víko do šibenice domácí svatyně 0:2. Výsledek zápasu mohl pro domácí skončit ještě hůře, protože v samotném závěru se kopala proti nim penalta. Dvořák se však blýskl skvělým zákrokem, kde vystihl stranu exekutora a vyrazil míč do bezpečí. Utkání již další šanci ani na jedné straně nepřineslo a hosté zvítězili 0:2.

Nejspíše zatím nejhorší utkání našeho týmu v šesti odehraných kolech. Po odehrané polovině podzimní části  je jasné, že soutěž bude velice vyrovnaná
a s tímto přístupem to na přední pozice tabulky určitě nebude. Teď nás čeká Rájec, který má šnůru v podobě čtyř vyhraných zápasů v řadě a prohrál jen úvodní dvé kola se silnými soupeři Vilémovic a Lelekovic.

Zda se podaří našim klukům potrápit tým s vítěznou formou se můžete přijet podívat v neděli do Rájce, kde výkop utkání je v 15:30. Přijďte nás podpořit Podolí do toho!!!

Branky Podolí: 2x Sýkora

Sestava: Dvořák - Aujeský(C), Gulda, Jaroš, Knap - Poláček F., Lang, Šťastný, Veselovský -

Sýkora, Liolias

Střídali:Polák, Poláček, Daněk, Novotný

V 5. kole nám osudí nalosovalo soupeře z Medlánek. Tým, který před zrušením minulého ročníku byl na prvním místě a měl našlápnuto na postup, se v této sezóně zatím výsledkově trápí a tak jako naše kluky je spíše doprovází nevyrovnané výkony. Tipovat tak vítěze tohoto klání ještě před zápasem bylo velmi těžké. S odstupem nutno konstatovat, že to byly Medlánky, které předvedly více fotbalového umu, ale 3 body bralo Podolí, kde jejich výhra byla takříkajíc vydřená.

Po úvodním hvizdu se Medlánky na podolské vrhly a vysokým presinkem nedovolily konstruktivní rozehru hostujícího týmu. To jim přineslo nejen optickou převahu, ale i několik slibných situací nejen ze hry, ale i z vybojovaných standardních situací. Následné bránění těchto standardek dělalo podolským také nemalé potíže.

V prvním poločase se podolští k ohrožení domácího brankáře dostali jen sporadicky a to především z nakopávaných míčů. Postupně se navíc hostující více a více pouštěli do diskusí
s hlavním rozhodčím, který neváhal v krátkém sledu za protesty ukázat i žluté karty. Tato nekoncentrovanost hostujícího týmu vedla i k prvnímu gólu utkání. Nesoustředěnosti
a nedůsledného bránění totiž využil domácí stoper Sklenář, který se dokázal prosadit po standardní situaci i přes výborné chytajícího Dvořáka. Medlánky mohly do poločasu dokonce své skóre ještě navýšit, ale podolský kapitán Aujeský byl proti a v poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry.
Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhém poločase se domácím přestalo dařit v rozehře a hra se více srovnala. I právě díky svým několika nevynuceným chybám tak dostali podolské do hry a vybízeli je k brekjovým situacím. Ani jednu z těchto darovaných příležitostí však hosté nedokázali dotáhnout až ke gólové radosti. Přišla 60. minuta, kdy se na hřiště poprvé dostala velice očekávaná letní posila podolských Zdeněk Polák. Ten si tak v tomto utkání odbyl svou mistrovskou premiéru v černobílém dresu (cink cink). Hned od vstupu na hrací plochu Polák svým netradičním herním stylem mátl nejen všechny hráče na hřišti, ale i trenéra domácích, který se domníval, že nemůže a burcoval tak své svěřence k zvýšené aktivitě. Zdeněk však měl jasně dané instrukce a po své dokonale odvedené práci byl po chvíli opět vystřídán.                                                            Zanedlouho po této epizodě, se snad i díky němu zrodila druhá gólová situace zápasu. Na levé straně se uvolnil Knap a na jeho centr si na zadní tyči počíhal zkušený mazák Sýkora. Centrovaný míč totiž přelétl hned několik neúspěšně hlavičkujících hráčů
a nakonec přistál u kopaček Sýkory, který chladnokrevně zakončil a srovnal na 1:1.
To Medlánky nakoplo a jejich následná série útoků mohla přinést opět změnu skóre. Ti si však při svém útočném snažení vylámaly zuby na brankáři hostujícího týmu.

Dvořák se totiž blýskl hned několika nádhernými zákroky, kterými potvrdil svou přednost na brankové čáře. Postupem času se na některých hráčích domácího týmu začal projevovat náročný běhavý styl hry, čímž se otevřela možnost pro další brejky soupeře.
V jednom z nich se v samostatném nájezdu objevil Sýkora, ale brankář domácích jeho zakončení vystihl a odvrátil na rohový kop. V 90. minutě to byl opět Sýkora, který se v po individuální akci rozhodl v těžké pozici k zakončení z poza vápna, na které brankář domácích už nedosáhl a podolští se tak radovali z obratu 1:2. Po následném závěrečném hvizdu vypukla na straně Podolí euforie podobná té po zápase s Čebínem, naopak u domácích zůstala jen hořkost porážky i přes kvalitně odehraný zápas.

Jak jsem zmínil již na začátku, výhra to byla vydřená, ale i ta se do tabulky počítá.
V dalším kole přivítáme na domácím hřišti Veverskou Bítýšku, se kterou máme ve vzájemných utkáních nepříznivou bilanci. Snad to bude pro naše kluky motivace navíc
a udržíme tříbodovou sérii zápasů. Tímto Vás zvu na sobotní utkání 12.9.-16:00 v Podolí a povzbudit nás

Report :

Po prohře v Lipovci se podolští představili na domácím hřišti proti Bohdalicím, kde byl hlavním cílem 3-bodový zisk, napravení reputace a získání si zpět důvěry fanoušků. Trenér domácích byl opět nucen provést změny v sestavě, kde Poláček Petr a Ondra Nevídal  byli nahrazeni Šťastným a Poláčkem Filipem. V úvodu utkání byly aktivnější Bohdalice
a podolské nutily k nakopávaným míčům, které si spolehlivě sbíral stoper hostí Píšek. Naopak ve hře dopředu se hosté spoléhali na zkušeného útočníka Kolečkáře, který vybízel do šancí své mladší spoluhráče. Z těchto průniků se zrodilo i několik standardních situací, kde se nejčastěji do zakončení dostával právě urostlý Píšek. Několikrát musel domácí podržet i výborně chytající Dvořák, který svými reflexními zákroky eliminoval útočnou sílu Bohdalic. Postupně se hra vyrovnala a i podolští se dostali k několika slibně se rozvíjejícím útočným šancím. Nejčastěji jsme se prosazovali přes Poláčka, který však finální přihrávky adresoval mimo své spoluhráče. Pozornost hostujícího brankáře střelbou zpoza vápna vyzkoušel hned několikrát  Sýkora, avšak neúspěšně. Gólová radost domácích se zrodila ve 40. minutě, kde Knap na vlastní polovině vyzobl míč Kolečkářovi a do brejku vyslal  Veselovksého. Ten míč vyvezl až
k velkému vápnu a i přes dotírajícího Píška prostrčil míč na Doláka, který se nemýlil a domácí tak šli do vedení 1:0. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.
Ve druhém poločase se na gól nečekalo příliš dlouho. Bohdalice se v 50 minutě, po třech po sobě jdoucích standardních situací prosadili z rohového kopu a srovnaly na 1:1. Předváděná hra obou celků dostala spád a hrálo se nahoru dolů. Běžela 60. minuta a domácí publikum jásalo podruhé GÓL, kde se na zadní tyči po centru Knapa prosadil opět Dolák 2:1. Bohdalice ještě více přidali na obrátkách
a navyšovali svůj tlak, ve kterém jim pomáhal Píšek, který se ze stopera přesunul na hrot
a dostal se k několika nebezpečným zakončením.

I ve druhém poločase to byl opět Dvořák, který předvedl několik neuvěřitelných zákroků, díky kterým domácí podržel. Naštěstí tři minuty před koncem přišla pojistka v podobě třetího gólu, kde svůj gólový účet v podobě hattricku, zkompletoval Dolák "cink, cink do kasy" a stanovil tak konečné skóre utkání 3:1.

Domácím se tak podařilo splnit před-zápasové cíle a doufejme, že se jim podaří v následujícím kole přivést první body i z venkovního zápasu. V tom nás čeká brněnský tým
z Medlánek, jenž prozatím vytěžil z dosavadních zápasů 4. body.

Report :

V nedělním odpoledni jsme v Lipovci odehráli třetí mistrovský zápas, ze kterého si bohužel kromě pětigólového výprasku odvážíme i ostudu za předvedený výkon zvlášť za druhý poločas. Hra byla v prvním poločase vesměs vyrovnaná a nějakých vyložených šancí se diváci nedočkali ani na jedné straně. Je to neuvěřitelné, ale opět to byl náš tým, který inkasoval jako první. Běžela teprve 12. minuta a domácí se prosadili z rohového kopu, kde po chybě Knapa kapitán domácích na zadní tyči uklidil pohodlně míč do brány 1:0. Vyrovnaní přišlo ve 30. minutě, kde po autovém vhazovaní se po závaru v malém vápně nejlépe zorientoval Sýkora
a po kanadsku dotlačil míč až do brány 1:1. Po několika nepodařených brejkových pokusech se podolským podařilo skóre otočit zásluhou  Veselovského, který si pohrál s obranou Lipovce
a tvrdou střelou prostřelil brankáře domácích 1:2. Za zmínku z prvního poločasu stojí ještě krásný pokus Richarda Sedláka, který z přímého kopu orazítkoval tyč. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:2 pro hosty. Druhý poločas zcela ovládlo domácí mužstvo. Nasazení, bojovnost, důslednost a fotbalová chytrost v těchto aspektech domácí předčili svého soupeře a postupně se mohli 4x radovat ze vstřeleného gólu. Je zbytečné asi vypisovat, jak jednotlivé góly padly, protože celkově vzato rozhodl zcela rozdílný týmový přístup obou týmů a podolští tak Lipovci všechny góly darovali. Doufejme, že je to pro nás zkušenost, která se nebude opakovat a doma proti Bohdalicím předvedeme o 100% lepší týmový výkon. Tímto Vás zvu na sobotní utkání do Podolí 29. 8. 2020 - 16:30 a podpořit nás PODOLÍ DO TOHO!!!!!

Report :

Sobotnímu utkání, kromě fotbalové krásy téměř nic nechybělo. Nasazení, emoce, góly
a šťastný konec pro podolské.
První poločas se odehrával v podobném duchu jako před týdnem ve Vysočanech. Úvodních 15. minut patřilo podolským a dostali Čebín pod mírný tlak, ze kterého si vytvořili spíše pološance. Do té největší se dostal Liolias, kde v těžké pozici v pádu z úrovně penalty prozkoušel pozornost čebínského Šmerdy. Bohužel to bylo
z útočných aktivit vše, na co se domácí v prvním poločase zmohli. Běžela 15.minuta, když dlouhý nákop čebínského stopera a následné nedorozumění Aujeského a brankáře domácích Dvořáka, nabídl gólovou příležitost čebínskému Kučerovi, jehož zakončení do prázdné brány znamenalo první změnu skóre 0:1. Fotbal se pak nesl v duchu tvrdých soubojů, hádaní se
s rozhodčím a spoustou nepřesností hlavně ze strany domácích. Hosté naopak těžili z rychlých brejků a Dvořák několikrát musel na brankové čáře čarovat a domácí svými zákroky podržel. Zbývaly 3. minuty do konce prvního poločasu a Čebín udeřil podruhé.
Z rohového kopu kopající Sadílek k údivu všech zakroutil míč až do brány a skóre se měnilo na 0:2 za tohoto stavu se šlo i v poločase do kabin.
V poločasové pauze sáhl trenér domácích Davídek hned ke dvěma změnám v sestavě. Jaroš za Aujeského a Dolák za Cíchu. Tyto střídání hru domácích oživily a hra se v přechodové fázi i mnohem více zrychlila. Bránící Čebín naopak vytvořil ještě hlubší blok a spoléhal se opět na své nebezpečné brejky. Na obou stranách se zároveň také dost přidalo na důraze a agresivitě a rozhodčí kolikrát ani nevěděl co píská, čehož Čebín hodněkrát využil a hru zdržoval. Teprve 10 minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje Sýkora. Krásným sólem přes několik čebínských hráčů
a následným kvérem pod víko snížil na 1:2. Tři minuty na to se do samostatného nájezdu dostal Liolias a vyrovnal na 2:2. Podolí vycítilo možnost zvrátit utkání na svou stranu a do čebínských i nadále bušili. Přišla 95.minuta a poslední rohový kop utkání. Míč si postavil Veselovský a po jeho centru se ve vápně nejvýše k údivu všech vyšrouboval Liolias. Ten hlavičkovým lobem překonal čebínského brankáře a stanovil konečné skóre utkaní na 3:2. Následnou euforii kamery ani foťáky nezachytily, ale vítězný a zasloužený pokřik už ano
a ten naleznete v tomto komentáři.
Teď máme týden na to se dát zdravotně dohromady
a nachystat se na Lipovec, který obzvlášť doma je velice nepříjemný. Přijďte si tedy zafandit v neděli 23. 8. 17:00 do Lipovce PODOLÍ DO TOHO!!!!!

Report :

Bohužel i přes výraznou herní převahu hlavně v prvním poločase se nám po několika nastřelených břevnech, tyčkách a výborně chytajícímu domácímu brankaři nepodařilo proměnit ani jednu z vyložených šancí. Naopak byli to domácí, kteří se radovali po brejkové situaci
z prvního vstřeleného gólu a do konce prvního poločasu se již skóre neměnilo. Druhý poločas nabídl otevřenou partii, kde hosté z Podolí dobývali obraný val domácího mužstva a ti po získání míče vyráželi na zteče v podobě dalších brejků, ze kterých si vytvořili hned několik slibných gólových příležitostí. Ve druhém poločase se však nejdříve prosadili hosté. Z přímého kopu krásnou střelou Veselovský srovnal na 1:1. Domácí zanedlouho odpověděli podobným gólem jako v prvním poločase, kde v polopádu domácí útočník prostřelil Dvořáka na zadní tyč 2:1. Následně svůj výlet z pozice stopera gólově oslavil Gulda, který tvrdou střelou nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Nakonec však vítězství na stranu domácích zvrátil střelou
z velkého vápna střídající Wágner Tomáš. V závěru ještě mohl vyrovnat Veselovský, ale místo technické střely zvolil razanci a bránu přestřelil. Domácí si zápas bezpečně odbránili a strategie na brejkové situace se jim tentokrát vyplatila. Hosté i přes fotbalověší projev selhali v koncovce a odjíždí tak s prázdnou. Již tuto sobotu 15.8. v 17:00 budou moci podolští odčinit toto zaváhání na domácím hřišti a poměřit své síly s týmem z Čebína.